Seznam dětí přijatých do MŠ "Úsměv" Benešov na školní rok 2023/2024 bude vyvěšen již v pondělí 15.5.2023. Výsledky zápisu budou vyvěšeny formou seznamu registračních čísel dětí, které jim byly u zápisu přiděleny.

Jídelníček

paleo pyramid

 

 

Jídelníček sestavuje hospodářka Eva Padevětová, obědy a svačinky pro Vaše děti připravují paní kuchařky Hana Flegrová, Ludmila Klenková a Marcela Pšeničková.

Změna jídelníčku vyhrazena.

Informace o alergenech

Povinnost poskytnout rodičům informace o alergenních látkách použitých při výrobě pokrmů platí pro všechny typy stravovacích provozů, tedy i pro naši školní kuchyni. Tato povinnost vychází z Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011. Informační povinnost se vztahuje na 14 skupin látek nebo produktů, které jsou nejčastěji příčinou alergických reakcí. Mezi tyto látky patří:

 1. Obiloviny obsahující lepek, konkrétně: pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich
 2. Korýši a výrobky z nich
 3. Vejce a výrobky z nich
 4. Ryby a výrobky z nich
 5. Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich
 6. Sójové boby (sója) a výrobky z nich
 7. Mléko a výrobky z něj
 8. Skořápkové plody, konkrétně: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich
 9. Celer a výrobky z něj
 10. Hořčice a výrobky z ní
 11. Sezamová semena a výrobky z nich
 12. Oxid siřičitý a siřičitany (v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l)
 13. Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
 14. Měkkýši a výrobky z nich