Školní rok 2017/2018

Stavba roku Středočeského kraje 2018

Vážení rodiče,

novostavba MŠ Úsměv byla přihlášena do soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2018. Ode dneška až do 25. září můžete novostavbu podpořit v této soutěži zde.

Za veškeré vaše hlasy předem děkujeme.

Výsledky přijímacího řízení

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání od 1. září 2018: zde

Schůzka rodičů nově přijatých dětí se bude konat ve čtvrtek 14.6.2018 od 17:00 hodin.

Placení školného a stravného na srpen 2018

Stravné a školné na měsíc srpen 2018 (tj. prázdninový provoz) prosím plaťte v kanceláři hospodářky MŠ (boční vchod u kuchyně) v dnech 14.6., 15.6. a 18.6., vždy od 6:30 do 16:00 hod.

Výsledky přijímacího řízení

Vážení rodiče,

výsledky přijímacího řízení na školní rok 2018/2019 budou zveřejněny ve čtvrtek 7.června na webových stránkách a na úřední desce mateřské školy.

den otevřených dveří_pozvánka

Přihlášky na prázdninový provoz v červenci 2018

Upozorňujeme rodiče, že přihlášky k docházce do ZŠ a MŠ Karlov a do MŠ Berušky v měsíci červenci musí být odevzdány do pátku 13. dubna 2018. Přihlášky odevzdávejte třídním učitelkám.

Přihlašování dětí do naší MŠ (tj. v srpnu) neprobíhá formou přihlášek – stačí pouze zapsat dítě do archu dostupného ve třídě Vašeho dítěte u třídních učitelek. Dítě je nutné přihlásit do konce dubna 2018-

Zájmové kroužky

Od druhého pololetí otevíráme následující zájmové kroužky:

• hudební kroužek (hra na flétnu) – od úterý 6.2.2018 (pro děti z modrého a ze žlutého úsměvu),
  • taneční kroužek – od středy 7.2.2018 (pro děti z modrého, zeleného a žlutého úsměvu).

Provoz MŠ během letních prázdnin

Děti z mateřské školy Úsměv se mohou přihlásit k prázdninovému provozu v následujících termínech do níže uvedených mateřských škol v Benešově:

• 2.7. – 4.7. 2018
    MŠ Na Karlově
  • 9.7. – 13.7. 2018
    MŠ Na Karlově
  • 16.7. – 20.7. 2018
  • 23.7. – 28. 7. 2018
  • 30.7. – 3.8. 2018
  • 6.8. – 10.8. 2018
  • 13.8. – 17.8. 2018
  • 20.8. – 24.8. 2018
  • 27.8. – 31.8. 2018
    provoz ve všech mateřských školách

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří proběhne v naší mateřské škole ve čtvrtek 3. května 2018 od 8:00 do 10:00 a od 14:30 do 16:30 hodin.

PF 2018

MŠ Úsměv PF 2018

Děti přijaté k předškolnímu vzdělávání po rozšíření kapacity MŠ

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání po rozšíření kapacity mateřské školy od úterý 28. listopadu 2017 je k nahlédnutí na úřední desce mateřské školy, nebo zde. Bližší informace Vám poskytne ředitelka školy.

Pozvánka na slavnostní otevření nové budovy MŠ

pozvánka slavnostní otevření

Schůzka rodičů dětí, které zatím nemohly nastoupit do nové MŠ

Vážení rodiče,

zveme Vás na informativní schůzku ve čtvrtek 26.10.2017 v 17:00 hodin. Sejdeme se v multi-sálu v přízemí naší nové budovy mateřské školy. Budete mít možnost prohlédnout si MŠ, zodpovíme Vám Vaše dotazy, seznámíme Vás s režimem školy, s fungováním budovy a se vším, co naše nová mateřská škola dětem poskytne. Rodiče dětí již navštěvujících MŠ budou mít tuto možnost na třídních schůzkách, které proběhnou v listopadu.

Těšíme se na Vás.

Provoz MŠ od 16. října 2017

Vážení rodiče,

děti v nové budově MŠ „Úsměv“ Benešov, Pražského povstání 1711, přivítáme v pondělí 16.10.2017. Jsou to děti ze 3. třídy (třídní učitelky Hana Neradová, Jana Brožová,), ze 4. třídy (třídní učitelky Ivana Nohová, Helena Studničková, Bc. Anna Pokorná) a z 5. třídy (třídní učitelky Jana Vitejčková, Bc. Tereza Bultasová, Bc. Anna Pokorná, asistentka pedagoga).

Všechny rodiče dětí, které mohou v pondělí nastoupit do nové budovy, dostali potvrzující email o nástupu jejich dítěte 16.10.2017.

Ostatní děti (3 leté přijaté), které již docházely do družiny a MŠ Karlov, budou zatím pokračovat v docházce ve stejném režimu (třídní učitelky Jitka Pikousová, Lenka Janotová).

S rodiči zatím nechodících nebo zatím nepřijatých dětí budu mít hned první týden informativní schůzku (pravděpodobně ve čtvrtek), kde zodpovím všechny dotazy.

Pokud někdo z rodičů neví, kam dítě v pondělí přivést, volejte kdykoliv na 724 065 827.

Provoz MŠ od 4. září 2017

Vážení rodiče,

prázdniny budou pomalu u svého konce a děti se nám zase vrátí do školek. Budou odpočinuté, plné energie a nás, učitelky, čeká zase usměrnit jejich energii do pravidel školkové docházky a denního režimu školky. Některé děti se přeorientují jako mávnutím proutku velice snadno, některým to trvá déle. Ale všichni to nakonec společně zvládneme.

Celé prázdniny jsem docházela na stavbu naší nové budovy, spolupracovala s dodavatelem stavby, vybavení a dolaďovala společně s týmem odborníků potřeby provozu školky. Věřte, že se všichni snaží, aby děti mohly do školky co nejdříve, ale 4.9. to rozhodně nebude.

Budeme tedy pokračovat v náhradním provozu v podmínkách, jako v dubnu až červnu. Napsala jsem hromadné emaily všem rodičům, kteří mi poskytli svou emailovou adresu. Ale jak už to bývá, některé se mi vrátily jako nedoručitelné. Zřejmě jsem špatně přečetla Vaše písmo, některé adresy jsou opravdu unikátní. Možná by nebylo na škodu si pro komunikaci se školou zřídit ještě email, ze kterého poznám, kdo že je rodič jakého dítěte. Až přejdou Vaše děti do ZŠ, učitelé to jistě také přivítají. Kdo z vás tedy nedostal email s instrukcemi, napište na email msusmev@email.cz a já vám ráda informace pošlu či odpovím na individuální dotazy.

Stručně tedy rozdělení dětí:

ZŠ a MŠ Na Karlově: 3.třída (třídní učitelky Hana Neradová a Jana Brožová) a 2.třída (nově přijaté děti 3 leté (třídní učitelka Jitka Pikousová)

ZŠ Dukelská: 4.třída (třídní učitelky Ivana Nohová a Helena Studničková)

ZŠ Jiráskova: 5.třída (třídní učitelky Jana Vitejčková a Tereza Bultasová)

Děti, které budou přijaty do první třídy, nastoupí až do nové MŠ po kolaudaci a rozšíření školského rejstříku. Všem těmto rodičům velmi děkuji za projevenou trpělivost a velmi oceňuji jejich přístup k naší mimořádné situaci.