Vítáme Vás v novém školním roce 2016/2017!

Mateřská škola Úsměv – školka pro Vaše děti

Naše mateřská škola se nachází uvnitř sídliště mezi panelovými domy a řadovými rodinnými domky. V přízemních pavilonech, které jsou obklopeny velkou, udržovanou zahradou, jsou 4 prostorné třídy s moderním nábytkem. Každá ze tříd je vybavena hernou se 4 jídelními a 4 pracovními stoly. Stoly i židle mají 3 nastavitelné výšky, které se dokáží přizpůsobit všem dětem s ohledem na jejich momentální vzrůst tak, aby jim bylo zajištěno maximální pohodlí a komfort. Děti si zde mají možnost hrát s velkým množstvím her, stavebnic a hraček pod dohledem zkušených učitelek. Část třídy, která v dopoledních hodinách slouží jako tělocvična, se v odpoledních hodinách mění rozložením pohodlných lehátek na ložnici. Každá třída má své prostory pro hygienu – umývárnu se sprchou a toalety.

Zahrada školy je nově vybavena dřevěnými auty, loděmi, letadly a tunely na prolézání. Každá třída má své pískoviště kryté sítěmi i prostor pro uskladnění hraček. Velká zahrada umožňuje dětem být v pohybu, její členitost  poskytuje každé třídě oddělený prostor pro hru. Podporujeme zdravý tělesný vývoj dětí právě aktivním pobytem venku. Tím děti získávají kladný vztah k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Provoz mateřské školy

Provoz mateřské školy je od 6:30 do 17:00 hodin. Ranní scházení dětí je umožněno až do 8:30 hod., škola se v 8:00 zamyká a v 8:30 hod. již není přístup ani na pozemek školy. V 10:00 hod. odcházejí děti s učitelkami na vycházku nebo na zahradu. Následuje oběd ve třídě, hygiena a ukládání dětí na lůžko. Tolerujeme sníženou potřebu spánku některých dětí, ale všichni odpočívají minimálně 30 minut. Děti, které neusnou, mohou provozovat tiché činnosti ve třídě (kreslení, knížky). Ve třídách máme zapsáno 25 dětí, 3 třídy jsou věkově  heterogenní a 1 homogenní. Odpoledne jsou už všechny třídy heterogenní.

Naše mateřská škola dlouhodobě spolupracuje s Pedagogicko-psychologickou poradnou Benešov, s klinickou logopedkou, Základní uměleckou školou Benešov a Domem dětí a mládeže Benešov.